Font Size

SCREEN

Cpanel

Oficiálna internetová stránka obce

Poďakovanie MŠ za sponzorský dar

Vedenie Materskej školy v Sedliackej Dubovej vyjadruje poďakovanie pánovi Martinovi Šnapkovi, ktorý svojim materiálnym sponzorským darom – výmenou nového ledkového osvetlenia triedy, kúpeľne, kuchyne, schodiska, zásuviek a vypínačov spríjemnil prostredie, v ktorom deti plnohodnotne trávia svoj čas.

Úprimne ďakujeme
Riaditeľka MŠ Mgr. Soňa Poláková


Informácia o orálnej vakcinácii líšok proti besnote

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky organizuje kampaň orálnej vakcinácie voľne žijúcich líšok proti besnote spôsobom, ktorý zodpovedá kritériám WHO. Cieľom programu je včas detegovať výskyt besnoty zamedziť vzniku nových prípadov besnoty v Slovenskej republike.
Termín kampane je stanovený na 17. apríla až 5. mája 2023 (posun je možný podľa vývoja počasia).
Vakcinačná návnada obsahuje modifikovaný oslabený vakcinačný kmeň besnoty. Návnada je čiernohnedej farby, guľatého alebo hranatého tvaru, pevnej konzistencie. Vo vnútri návnady je uložená plastiková tobolka (blister) s viacjazyčnou potlačou „Pozor – vakcína proti besnote.
Návnady je zakázané sa dotýkať a brať ich do rúk.


Informácia o tom ako triedime v obci odpady

Opatrenia na šetrenie energiami v obci

Vážení spoluobčania,
vzhľadom na drastické zvýšenie cien energií (dostali sme zálohové faktúry pre rok 2023 za elektrickú energiu 9 násobne vyššie a za dodávku plynu 5 násobné vyššie oproti roku 2022), sme v obci nútení pristúpiť k výrazným regulačným opatreniam, ktoré ste zatiaľ spozorovali predovšetkým zredukovaním obecného osvetlenia. V priloženom súbore (pdf) dávame vysvetlenie a informácie, čo sa dosiaľ realizovalo a ako sa to prejaví aj na iných miestach v obci.

Nádielka snehu prišla aj do našej obce

Tak sme sa dočkali aj snehu, ale už je ho až príliš :-)
V obci sa na odstraňovaní snehu podieľa obecný traktor a prizvali sme na pomoc aj JCB z Urbáru.
Treba poďakovať všetkým občanom, ktorí nečakali a očistili si chodníky vo svojom okolí sami. Na pomoc prišiel aj starosta so svojou súkromnou frézou.

Zapájame sa do protestu „Na Slovensku zhasína nádej“

OPRAVA, omylom tu bol pôvodne daný utorkový dátum.
Zajtra, 30. januára 2023, bude v obci vypnuté osvetlenie v rámci celoslovenského protestu „Na Slovensku zhasína nádej“ Akciu organizuje celoslovenský ZMOS a naša obec sa k protestu pripojila.

Osvetlenie bude vypnuté od 19:00 do 19:30 hod.

Nachádzate sa tu: Home Najnovšie správy