Font Size

SCREEN

Cpanel

Oficiálna internetová stránka obce

Prajeme príjemné prežitie Veľkej noci 2015

Veľká noc, alebo Veľkonočné sviatky, alebo Pascha je najvýznamnejší kresťanský sviatok, ktorý pripadá na marec alebo apríl. Veľká noc je pre kresťanov oslavou zmŕtvychvstania Ježiša Krista po jeho smrti na kríži. V nenáboženskom prostredí sa toto obdobie spája s príchodom jari – jarným slnovratom.

Možno nie je na škodu pripomenúť si, že Veľká noc v našej obci má v tomto roku ešte jeden významný aspekt. Pred sedemdesiatimi rokmi, 3. apríla 1945 našu obec oslobodili Sovietske vojská od Nemeckých fašistov. Dnes nevieme o tejto udalosti veľa detailov, ale vieme že pri tom zahynuli dvaja vojaci. Žijeme už 70 rokov v mieri a treba dúfať, že už nikdy nebudú naši občania musieť trpieť hrôzy vojny.Na obrázku hore veľkonočná výzdoba na dome č. 4, dole pamätná tabuľa na objekte škôlky.

Nachádzate sa tu: Home Najnovšie správy Prajeme príjemné prežitie Veľkej noci 2015