Font Size

SCREEN

Cpanel

Oficiálna internetová stránka obce

Ako sme volili do NR SR

volby

Rovnako, ako v ostatných obciach po celom Slovensku, uskutočnili sa aj v našej obci 10. marca 2012 voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. Obec pripravila dôstojné podmienky pre uskutočnenie volieb v kultúrnom dome, kde bola už tradične vytvorená voľebná miestnosť.

Správny priebeh volieb a záverečné sčítavanie hlasov zabezpečovala dvanásťčlenná volebná komisia, ktorej predsedala pani Ľuboslava Tropeková. Zapisovateľkou bola Mgr. Božena Strežová, pracovníčka obecného úradu.

Voľby prebehli v pokojnej atmosfére bez výnimočných udalostí a zúčastnílo sa na nich 241 občanov z celkového mmnožstva 416 voličov zapísaných v zozname voličov. Jeden voliť volil poštou. Volebná účasť v obci bola 57,9 percenta ?o je len o 1,2 percenta menej ako celoslovenský priemer (59,1).

Najviac hlasov - 98 získala politická strana SMER - Sociálna demokracia. Druhé v poradí bolo Kresťanskodemokratické hnutie so 62 hlasmi a na treťom mieste skončlili Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti s 38 hlasmi. Toto poradie zodpovedá aj poradiu strán podľa celoslovenských výsledkov. Ďalšie poradie je rozdielne. Štvrté miesto s 10 hlasmi u nás pripadlo Slovenskej národnej strane, ktorá sa ale podľa celoslovenských výsledkov nedostala do parlametnu. Na piatom mieste sme volili Slobodu a solidaritu s 9 hlasmi pred SDKÚ-DS so 4 hlasmi a strana MOST - HÍD nedostala u nás ani jeden hlas. Kompletné výsledky hlasovania v našej obci si môžete stiahnuť vo formáte súboru word. Celoslovenské výsledky sú zverejnené na stránke Štatistického úradu SR. (jk)

Nachádzate sa tu: Home Najnovšie správy Ako sme volili do NR SR